انقلاب

 

 

انتشار خاطرات و تصاوير مقام معظم رهبري در جبهه
رهبری- هشهري‌آنلاين:
تصاوير و خاطرات حضور مقام معظم رهبري در جبهه‌هاي نبرد دفاع مقدس در قالب مجموعه "جاي پاي باران" در مناطق عملياتي جنوب کشور منتشر شد.

به گزارش همشهري آنلاين به نقل از ايرنا همزمان با حضور گسترده و پرشور زائران سرزمين‌هاي نور در مناطق عملياتي هشت سال دفاع مقدس، مجموعه منحصر بفرد تصاوير و خاطرات رهبر معظم انقلاب در دوران دفاع مقدس و با لباس نظامي منتشر وتوزيع شد.
اين مجموعه  توسط معاونت فرهنگي روايت سيره شهدا با بازنويسي "سيد محمد مشتاقي‌نيا" منتشر شده است.

در اين مجموعه نفيس، 25 خاطره از دوران دفاع مقدس مقام معظم رهبري به علاقمندان فرهنگ دفاع مقدس تقديم شده است.

همچنين 25 تصوير بيادماندني از ايشان در لباس نظامي همراه با رزمندگان دفاع مقدس در اين مجموعه چشم نوازي مي کند.

اين تصاوير، رهبر انقلاب را در لباس نظامي در خيابان هاي اهواز و دزفول، در جمع مدافعان خرمشهرو در خط مقدم نبردهاي خونين شهر، در اتاق جنگ، در جمع رزمندگان خلبان هوانيروز در جبهه هاي غرب، همراه با شهيد احمد کاظمي در مقرهاي رزمندگان اسلام در جنوب، همراه با شهيد صياد شيرازي و رزمندگان دلاور ارتش جمهوري اسلامي، همراه با شهيد چمران در خوزستان و شرکت در نمازهاي جماعت رزمندگان اسلام نشان مي دهد.

خاطرات نقل شده در اين مجموعه از حضور مقام معظم رهبري در سال هاي جنگ تحميلي از شهيد شوشتري، شهيد حجت الاسلام علي شيرازي و سرداران مرتضي قرباني، فدوي، علي فضلي، اسماعيل قاآني، سرتيپ آراسته و حجت الاسلام رسولي محلاتي، ذوالنور، موسوي کاشاني و آقاي کبيري و برخي از خانواده هاي شهدا و چند خاطره که از خود مقام معظم رهبري نقل شده است، زينت بخش اين مجموعه است.

مجموعه هاي خاطره مقام معظم رهبري در دوران دفاع مقدس با عناوين آرامش در پرتو ولايت، صميميت و نشاط، تبرک، مهرباني، سنگ صبور خانواده هاي شهدا، روايت لحظه ها، التماس عاشقانه، روحيه ميهمان عزيز، تربيت حسيني، آرامش با توسل، والسابقون، عشق و تکليف،‌ رفتار علوي، نامه اي به فرزند شهيد، انس با وصيت نامه شهدا،‌ مرد عمل، نا اميدي و اميدواري، سادگي و خدمتگزاري، مراقبت بر ارزش ها و فرمانده اي دقيق، است.

در خاطره نهم اين مجموعه که با عنوان آرامش در پرتو ولايت منتشر شده است ، آمده است: "مقام معظم رهبري در هنگام حضور در مناطق جنگي لباس نظامي مي پوشيدند، روزهاي جمعه که براي دادن گزارش جنگ به امام (ره) بايد خودشان را به تهران مي‌رساندند و براي اقامه نماز جمعه آماده مي شدند، ايشان وقتي به اتاق امام (ره) رسيدند شروع کردند به باز کردن بند پوتين هايشان در حاليکه حضرت امام (ره) پشت پنجره ايستاده بود و با لبخند به رهبر انقلاب نگاه مي کردند".

"وقتي ايشان وارد اتاق امام (ره) شدند و بردستان رهبر کبير انقلاب بوسه زدند، امام (ره) آرام به پشتش زد و فرمود زماني پوشيدن لباس سربازي در عرف ما خلاف مروت بود، ولي الان مي‌بينيم چقدر برازنده شما است" که در اين زمان مقام معظم رهبري بسيار شادمان شدند.

اين خاطره بياد ماندني را ايشان در ديدار با طلاب و روحانيوني که در تاريخ 24 آبان 66 عازم جبهه بودند، نيز بازگو کردند.

تاریخ درج: 4 فروردین 1389 ساعت 15:57 تاریخ تایید: 5 فروردین 1389 ساعت 12:36 تاریخ به روز رسانی: 5 فروردین 1389 ساعت 12:39

خاطرات فرماندهان جنگ از حضور رهبر انقلاب در جبهه ها منتشر شد

سیاست > رهبری  - تصاویر و خاطرات منحصر به فرد حضور رهبر انقلاب در جبهه های نبرد دفاع مقدس در قالب مجموعه "جای پای باران" در مناطق عملیاتی جنوب کشور منتشر شد.


به گزارش ایرنا از ستاد مرکزی راهیان نور، همزمان با حضور گسترده و پرشور زائران سرزمین های نور در مناطق عملیاتی هشت سال دفاع مقدس، مجموعه منحصر بفرد تصاویر و خاطرات رهبر معظم انقلاب در دوران دفاع مقدس و با لباس نظامی منتشر وتوزیع شد.

این مجموعه بیادماندنی توسط معاونت فرهنگی روایت سیره شهدا با بازنویسی "سید محمد مشتاقی نیا" منتشر شده است.

در این مجموعه نفیس، 25 خاطره از دوران دفاع مقدس مقام معظم رهبری به علاقمندان فرهنگ دفاع مقدس تقدیم شده است.

همچنین 25 تصویر بیادماندنی از ایشان در لباس نظامی همراه با رزمندگان دفاع مقدس در این مجموعه چشم نوازی می کند.

این تصاویر، رهبر انقلاب را در لباس نظامی در خیابان های اهواز و دزفول، در جمع مدافعان خرمشهرو در خط مقدم نبردهای خونین شهر، در اتاق جنگ، در جمع رزمندگان خلبان هوانیروز در جبهه های غرب، همراه با شهید احمد کاظمی در مقرهای رزمندگان اسلام در جنوب، همراه با شهید صیاد شیرازی و رزمندگان دلاور ارتش جمهوری اسلامی، همراه با شهید چمران در خوزستان و شرکت در نمازهای جماعت رزمندگان اسلام نشان می دهد.

خاطرات نقل شده در این مجموعه از حضور مقام معظم رهبری در سال های جنگ تحمیلی از شهید شوشتری، شهید حجت الاسلام علی شیرازی و سرداران مرتضی قربانی، فدوی، علی فضلی، اسماعیل قاآنی، سرتیپ آراسته و حجت الاسلام رسولی محلاتی، ذوالنور، موسوی کاشانی و آقای کبیری و برخی از خانواده های شهدا و چند خاطره که از خود مقام معظم رهبری نقل شده است، زینت بخش این مجموعه است.

مجموعه های خاطره مقام معظم رهبری در دوران دفاع مقدس با عناوین آرامش در پرتو ولایت، صمیمیت و نشاط، تبرک، مهربانی، سنگ صبور خانواده های شهدا، روایت لحظه ها، التماس عاشقانه، روحیه میهمان عزیز، تربیت حسینی، آرامش با توسل، والسابقون، عشق و تکلیف،‌ رفتار علوی، نامه ای به فرزند شهید، انس با وصیت نامه شهدا،‌ مرد عمل، نا امیدی و امیدواری، سادگی و خدمتگزاری، مراقبت بر ارزش ها و فرمانده ای دقیق، است.

در خاطره نهم این مجموعه که با عنوان آرامش در پرتو ولایت منتشر شده است ، آمده است: "مقام معظم رهبری در هنگام حضور در مناطق جنگی لباس نظامی می پوشیدند، روزهای جمعه که برای دادن گزارش جنگ به امام (ره) باید خودشان را به تهران می رساندند و برای اقامه نماز جمعه آماده می شدند، ایشان وقتی به اتاق امام (ره) رسیدند شروع کردند به باز کردن بند پوتین هایشان در حالیکه حضرت امام (ره) پشت پنجره ایستاده بود و با لبخند به رهبر انقلاب نگاه می کردند".
"وقتی ایشان وارد اتاق امام (ره) شدند و بردستان رهبر کبیر انقلاب بوسه زدند، امام (ره) آرام به پشتش زد و فرمود زمانی پوشیدن لباس سربازی در عرف ما خلاف مروت بود، ولی الان می بینیم چقدر برازنده شما است" که در این زمان مقام معظم رهبری بسیار شادمان شدند.

این خاطره بیاد ماندنی را ایشان در دیدار با طلاب و روحانیونی که در تاریخ 24 آبان 66 عازم جبهه بودند، نیز بازگو کردند.

این مجموعه که در خصوص حضور هبر معظم انقلاب در جبهه ها است، مورد استقبال گسترده کاروان های راهیان نور قرار گرفته است.

 
+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و ششم اردیبهشت ۱۳۸۹ساعت 1:1  توسط   |